اخبار ورزشي http://sport.netsit.ir وبلاگي از جنس ورزش Wed, 04 Jul 2018 07:14:51 +0000 fa-IR hourly 1 http://wordpress.org/?v=4.1 ناکامان بزرگ روسیه ۲۰۱۸ و نکات جذاب در مورد جام بیست و یکم http://sport.netsit.ir/?p=455 http://sport.netsit.ir/?p=455#comments Wed, 04 Jul 2018 07:11:24 +0000 http://sport.netsit.ir/?p=455

جام جهانی ۲۰۱۸؛

جام جهانی فوتبال در حالی به مرحله یک چهارم نهایی خود رسید که بسیاری از ستارگان دنیای فوتبال شانس آن را نداشتند که به این مرحله برسند.

 مرحله یک هشتم نهایی رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه شب گذشته با برگزاری ۲ بازی آغاز شد و در نهایت تیم های فرانسه و اروگوئه به ترتیب با نتایج ۴ بر ۳ و ۲ بریک آرژانتین و پرتغال را شکست دادند تاکریستیانو رونالدو و لیونل مسی، ۲ ابرستاره فوتبال جهان هم با جام بیست و یکم خداحافظی کنند.

ستارگان حذف شده جام بیست و یکم / نگاهی به نکات جالب جام جهانی

در این گزارش به ستاره هایی که تاکنون با حذف تیم هایشان  مجبور به خداحافظی با جام جهانی شده اند، نگاهی می اندازیم.

 

محمد صلاح(مصر)

صلاح پس از آ سیب دیدگی در فینال لیگ قهرمانان اروپا بین رئال مادرید و لیورپول نتوانست برای دیدار با اروگوئه که نخستین بازی فراعنه در جام جهانی بود به آمادگی برسد اما او در ۲ بازی بعدی تیمش به صورت کامل به میدان رفت و هر ۲ گل مصری ها مقابل روسیه و عربستان را به ثمر رساند. هرچند شاگردان هکتور کوپر با این ۲ گل صلاح هم نتوانستند راه به جایی ببرند و در هر سه بازی خود مغلوب شدند.

۲ بازی، ۱۸۰ دقیقه حضور در زمین، ۲ گل، ۲ شوت در چارچوب، ۳ شوت خارج از چارچوب، ۳ آفساید، ۳۳ پاس، یک خطا روی بازیکنان حریف ، یک خطای گرفته  و ۳۳ پاس آمار فرعون نوین مصری ها در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بود.

ستارگان حذف شده جام بیست و یکم / نگاهی به نکات جالب جام جهانی

علیرضا جهانبخش(ایران)

هافبک تیم آلکمار هلند و آقای گل لیگ اردیویزه که امید زیادی به درخشش او در ترکیب تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه می رفت در این رقابت ها نتوانست انتظارها را به بهترین شکل فراهم کند که البته مصدومیت جهانبخش در بازی با مراکش  و تاکتیک های دفاعیکارلوس کی روش هم در کم فروغ بودن ستاره فوتبال ایران در سرزمین تزارها تاثیرگذار بود.

۳ بازی، ۱۷۲ دقیقه حضور در زمین، یک شوت در چارچوب، یک شوت خارج از چارچوب، ۲۶ پاس، ۵ خطا روی بازیکنان حریف، ۴ خطای گرفته و یک اخطار  آماری است که جهانبخش با آن از جام جهانی خداحافظی کرد.

ستارگان حذف شده جام بیست و یکم / نگاهی به نکات جالب جام جهانی

مهدی بن عطیه(مراکش)

مدافع میانی یوونتوس ایتالیا که مراکشی ها به توانایی هایش در این رقابت ها امید زیادی داشتند در ۲ بازی اول شاگردان هروه رنار مقابل ایران و پرتغال جدا از عملکرد نه چندان خوب در فاز تدافعی، در حمله هم موقعیت های خوبی را از دست داد تا سرمربی فرانسوی مراکش پس از قطعی شدن حذف این تیم برای بازی با اسپانیا، کاپیتان شیرهای اطلس را روی نیمکت بنشاند.

مهدی بن عطیه در جام جهانی ۲۰۱۸ آمار ۲ بازی، ۱۸۰ دقیقه حضور در زمین، ۲ شوت در چارچوب، ۳ شوت خارج از چارچوب، ۱۰۳ پاس، ۵ خطا روی بازیکنان حریف، ۲ خطای گرفته و یک کارت زرد با جام خداحافظی کرد.

ستارگان حذف شده جام بیست و یکم / نگاهی به نکات جالب جام جهانی

لیونل مسی(آرژانتین)

دارنده ۵ عنوان برترین بازیکن جهان نتوانست نقش ناجی را برای تیم بیمار خورخه سمپائولی ایفا کند تا نایب قهرمان دوره قبلی رقابت ها با شکست مقابل فرانسه در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی از این رقابت ها خداحافظی کند. جالب اینجاست لیونل مسی در چهارمین جام جهانی دوران بازیگری اش هم موفق به گلزنی در مراحل حذفی نشد تا حسرت تکرار قهرمانی برای آرژانتینی ها دست کم ۳۶ ساله شود. به احتمال فراوان لئو با توجه به فشارها و انتظاراتی که از او به عنوان کاپیتان سفید و آسمانی ها وجود دارد به زودی از فوتبال ملی خداحافظی می کند.

۴ بازی، ۳۶۰ دقیقه حضور در زمین، یک گل، ۲ پاس گل، ۶ شوت در چارچوب، ۳ شوت خارج از چارچوب، ۱۷۰ پاس، ۴ خطا روی بازیکنان حریف، ۱۷ خطای گرفته، یک کارت زرد و از دست دادن یک پنالتی آماری است که به هیچ وجه برای این ابرستاره فوتبال در جام جهانی مطلوب به نظر نمی رسد.

ستارگان حذف شده جام بیست و یکم / نگاهی به نکات جالب جام جهانی

پائولو دیبالا(آرژانتین)

جوان اول این روزهای فوتبال آرژانتین  در روسیه قربانی تاکتیک های اشتباه سرمربی این تیم شد تا با خاطره ای بسیار تلخ، نخستین جام جهانی دوران فوتبالش را به اتمام برساند. حضور نصفه و نیمه در یک بازی و بی توجهی محض سمپائولی به پائولو دیبالا سبب شد، مهاجم تیم

که نفر دوم جدول گلزنان سری A ایتالیا است به یک نیمکت نشین محض در ترکیب آلبی سلسته تبدیل شود.

یک بازی، ۲۲ دقیقه حضور در زمین، یک شوت بیرون چارچوب، ۱۰ پاس و یک خطای گرفته، بدترین آماری است که حتی بدبین ترین هواداران آرژانتین و سرسخت ترین منتقدان دیبالا هم تصور نمی کردند او در جام جهانی به ثبت برساند.

ستارگان حذف شده جام بیست و یکم / نگاهی به نکات جالب جام جهانی

سرخیو آگوئرو(آرژانتین)

قرار نگرفتن سرخیو آگوئرو در پازل تاکتیکی سمپائولی سبب شد مهاجمی که با درخشش در منچسترسیتی، نفش تاثیرگذاری در کسب پنجمین عنوان قهرمانی سیتیزن ها در لیگ برتر جزیره ایفا کرد هم مانند پائولو دیبالا نتواند جای ثابتی در ترکیب آرژانتین داشته باشد و به نیمکت پرستاره این تیم تبعید شود.

۴ بازی، ۱۷۸ دقیقه حضور در زمین، ۲ گل، ۳ شوت در چارچوب، ۲ آفساید، ۴۴ پاس، یک خطای گرفته آمار خوبی برای آگوئرو در جام جهانی محسوب می شود و هواداران آرژانتین افسوس می خورند که چرا سمپائولی تا این حد برای بازی دادن به ستارگانی مانند او و دیبالا خساست به خرج می داد.

ستارگان حذف شده جام بیست و یکم / نگاهی به نکات جالب جام جهانی

سرگئی میلینیکوویچ- ساویچ(صربستان)

ستاره تیم لاتزیو که با عملکرد بی نظیر خود در ترکیب بیانکو چلستی، توجه مشتریانی مانند یوونتوس، رئال مادرید و منچستریونایتد را به خود جلب کرده است با وجود اینکه از بازیکنان شاخص صربستان در جام جهانی محسوب می شد، نتوانست در راه صعود به مرحله یک هشتم نهایی به تیمش کمک کند تا عقاب های سفید با وجود برتری در بازی اول خود مقابل کاستاریکا پس از شکست برابر سوئیس و برزیل به سرعت از جام کنار بروند.

۳ بازی، ۲۷۰ دقیقه حضور در زمین، ۴ شوت خارج از چارچوب، ۲ آفساید، ۸۵ پاس، ۹ خطا روی بازیکنان حریف، ۲ خطا گرفته و یک کارت زرد هم حاصل عملکرد ساویچ در روسیه است.

ستارگان حذف شده جام بیست و یکم / نگاهی به نکات جالب جام جهانی

کیلور ناواس(کاستاریکا)

دروازه بانی که با درخشش در ترکیب رئال مادرید سه سال متوالی کاپ قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را بالای سر برد، در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه ارتش تک نفره کاستاریکا بود اما از آنجاییکه در فوتبال نوین یک نفر به هیچ عنوان نمی تواند موفقیت یک تیم را تضمین کند، کیلور ناواس برخلاف جام جهانی ۲۰۱۴ نتوانست دروازه های بهشت را روی سه رنگ ها(لقب کاستاریکا) باز کند تا تیمی که چهار سال پیش به مرحله یک چهارم نهایی رسیده بود در این دوره جام جهانی قعرنشین گروه E شود.

۳ بازی، ۲۷۰ دقیقه حضور در زمین، ۵۹ پاس، ۲ خطای گرفته، ۱۰ واکنش و ۵ واکنش آمار کیلور ناواس در جام بیست و یکم است.

ستارگان حذف شده جام بیست و یکم / نگاهی به نکات جالب جام جهانی

مانوئل نویر(آلمان)

حذف آلمان در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، مهم ترین شگفتی این رقابت ها محسوب می شود. شکست در بازی با کره جنوبیسبب شد مدافع عنوان قهرمانی جام با انبوهی از ستارگان خود پس از ۸۰ سال با کابوس حذف در مرحله گروهی رو به رو شده  و نوک تیز انتقادات سمت یواخیم لوو و چهره های مطرح مانشافت گرفته شود.

در این میان مانوئل نویر،کاپیتان ژرمن ها که پس از حدود یک فصل آسیب دیدگی، برای حضور در جام جهانی به آمادگی رسیده بود نتوانست روحیه و اتحادی که ویژگی اصلی تیم ملی آلمان است در بین بازیکنان این تیم به خوبی برقرار کند تا نقش تاثیرگذاری در فاجعه بزرگ ژرمن ها در روسیه داشته باشد.  بازی با توپ و ریسک های خطرناک در خروج از دروازه، یکی از خصایص بازی نویر محسوب می شود  اما این امر در دیدار با کره جنوبی سرانجام یقه آلمان را گرفت و زمانیکه دروازه بان بایرن مونیخ برای جبران گل خورده شاگردان لوو خود را به پشت محوطه جریمه چشم بادامی ها رسانده بود، با لو دادن توپ مقدمات گل دوم کره جنوبی را فراهم کرد.

۳ بازی، ۲۷۰ دقیقه حضور در زمین، ۹۷ پاس، ۱۰ واکنش و ۴ گل خورده آمار نویر در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه است.

ستارگان حذف شده جام بیست و یکم / نگاهی به نکات جالب جام جهانی

توماس مولر(آلمان)

توماس مولر که پیش از این ۱۰ گل در جام های جهانی به ثمر رسانده بود با هدف نزدیک کردن خود به رکورد میروسلاو کلوزه، برترین گلزن تاریخ  جام جهانی به روسیه آمد اما در کمال تعجب حتی یک بار هم موفق به گلزنی نشد تا کاخ آرزوهای ژرمن ها برای دفاع از عنوان قهرمانی به سرعت فرو بریزد. این مهاجم بایرن مونیخ با ثبت ضعیف ترین عملکردش در تورنمنت های ملی، نشان داد به مرز خداحافظی از فوتبال ملی نزدیک شده است و به زودی باید جای خود را به نفرات جوان تر دهد.

مولر با آمار ۳ بازی، ۲۰۷ دقیقه حضور در میدان، ۲ شوت خارج از چارچوب، یک آفساید، ۷۸ پاس، ۳ خطا روی بازیکنان حریف، یک خطای گرفته، یک کارت زرد جام را به پایان رساند.

ستارگان حذف شده جام بیست و یکم / نگاهی به نکات جالب جام جهانی

تونی کروس(آلمان)

هافبک طراح و خلاق تیم رئال مادرید که در سال های اخیر به عنوان مغز متفکر کهکشانی ها و تیم ملی آلمان شناخته می شود به جز گل فوق العاده زیبایی که دقیقه ۹۵ بازی بازی با سوئد به ثمر رساند در سایر لحظات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه نتوانست در قامت بهترین هافبک بازی ساز جهان ظاهر شود تا مانشافت با افت تونی کروس با طعم تلخ حذف از جام مواجه شود.

۳ بازی، ۲۷۰ دقیقه حضور در زمین، یک گل، ۵ شوت در چارچوب، ۵ شوت خارج از چارچوب، ۳۱۰ پاس، یک خطا روی بازیکنان حریف و ۶ خطای گرفته آمار تونی کروس در سومین جام جهانی دوران بازیگری اش است.

ستارگان حذف شده جام بیست و یکم / نگاهی به نکات جالب جام جهانی

کریستیانو رونالدو(پرتغال)

رونالدو که پس از کسب سومین قهرمانی متوالی اش با تیم رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا، برای نزدیک کردن خود به کسب ششمین جایزه برترین بازیکن جهان به روسیه آمد، در نخستین بازی جام مقابل اسپانیا فوق العاده عمل کرد و با هت تریک در آن دیدار شروعی طوفانی در جام جهانی داشت. کریس این عملکرد خوب را با به ثمر رساندن تک گل سه امتیازی سلسائو در بازی با مراکش هم ادامه داد. روز بازی با ایران را می توان یکی از سیاه ترین روزهای رونالدو در تاریخ جام جهانی دانست. از دست دادن یک پنالتی مقابل علیرضا بیرانوند، فرار کردن از یک کارت قرمز با لطف داور پاراگوئه ای و کوچک ترین تاثیرگذاری در جریان بازی با شاگردان کارلوس کی روش دلیل این امر بود.  این روند ضعیف رونالدو در بازی با اروگوئه هم تکرار شد تا قهرمان یورو ۲۰۱۶ برای سومین دوره متوالی نتواند به جمع هشت تیم برتر جام جهانی برسد.

۴ بازی، ۳۶۰ دقیقه حضور در زمین، ۴ گل، ۸ شوت در چارچوب، ۴ شوت خارج از چارچوب، یک آفساید، ۹۳ پاس، ۳ خطا روی بازیکنان حریف، ۱۴ خطای گرفته و ۲ کارت زرد حاصل عملکرد رونالدو در جام بیست و یکم است.

ستارگان حذف شده جام بیست و یکم / نگاهی به نکات جالب جام جهانی

سادیو مانه(سنگال)

پس از یک فصل رویایی همراه با لیورپول، سادیو مانه با هم تیمی هایش به روسیه آمد تا خاطره شیرین جام جهانی ۲۰۰۲ را برای مردم سنگالتکرار کند اما با وجود اینکه شیرهای ترانگا در بازی اول خود موفق شدند لهستان را با برتری ۲ بر یک شکست دهند اما تساوی ۲ بر ۲ برابر ژاپن و شکست یک بر صفر از کلمبیا، وداع تلخی را برای سادیو مانه رقم زد. جالب اینجاست سنگال تنها به دلیل دریافت ۲  کارت زرد کمتر نسبت به ژاپن از دور رقابت ها کنار رفت تا آلیو سیسه به عنوان مربی نتواند شگفتی ای که به عنوان کاپیتان سنگال خلق کرده بود، به وجود آورد.

۳بازی، ۲۷۰ دقیقه حضور در زمین، یک گل، یک شوت در چارچوب، یک شوت خارج از چارچوب، ۴ آفساید، ۷۷ پاس، ۷ خطا روی بازیکنان حریف، ۶ خطای گرفته آمار این مهاجم در جام جهانی ۲۰۱۸ است.

ستارگان حذف شده جام بیست و یکم / نگاهی به نکات جالب جام جهانی

رابرت لواندوفسکی(لهستان)

آقای گل فصل اخیر بوندس لیگا و کاپیتان تیم ملی لهستان که امید اصلی آدام نووالکا برای درخشش در جام جهانی محسوب می شد، در این رقابت ها سایه ای از دوران  اوجش را به نمایش نگذاشت تا عقاب ها به دنبال ۲ شکست متوالی در آغاز جام، نخستین تیم سرگروهی باشند که فرصت حضور در مرحله یک هشتم نهایی را از دست می دهند.

لوا جام بیست و یکم را با ۳ بازی، ۲۷۰ دقیقه حضور در زمین، ۳ شوت در چارچوب، ۴ شوت خارج از چارچوب، یک آفساید، ۵۸ پاس، ۵ خطا روی بازیکنان حریف، ۵ خطای گرفته به اتمام رساند.

ستاره های حذف شده جام بیست و یکم / نگاهی به نکات جالب جام جهانی

سرخیو راموس(اسپانیا)

بسیاری از اهالی فوتبال پیش از شروع جام اسپانیا را به عنوان یکی از اصلی ترین مدعیان جام محسوب می کردند اما شوک اخراج خولن لوپتگی در فاصله ۲ روز مانده به آغاز مسابقات و انتخاب فرناندو هیرو کم تجربه در عرصه مربیگری، روز به روز منجر به تضعیف این تیم منسجم شد و ماتادورها تنها با خوش شانسی محض توانستند از گروه مرگ جام بیست و یکم بالا بیایند. در نهایت آنها با وجود برتری در مالکیت بازی با روسیه، نتوانستند از این امر استفاده کنند و در ضربات پنالتی وداع تلخی با این جام پرشگفتی داشتند.

بهترین مدافع میانی جهان، پس از فتح لیگ قهرمانان در سه سال متوالی با هدف کسب دومین جام جهانی دوران بازیگری اش به عنوان کاپیتان لاروخا راهی روسیه شد اما زوج او با جرارد پیکه به هیچ وجه اقتدار لازم را نشان نداد و مانند پنیر سوئیسی با هر حمله حریفان اسپانیا سمت دروازه داوید ده خیا باز می شد تا سرخیو راموس یکی از بدترین تورنمنت هایش را پشت سر بگذارد و در نهایت با چشمانی اشکبار روسیه را ترک کند.

۴ بازی، ۳۹۰ دقیقه حضور در زمین، ۲ شوت خارج از چارچوب، ۵۰۷ پاس، ۴ خطا روی بازیکنان حریف، ۴ خطای متحمل شده آمار راموس در این جام بود و نکته جالب اینجاست که او برای نخستین بار در یک تورنمنت کارت زرد نگرفت‌.

ستارگان حذف شده جام بیست و یکم / نگاهی به نکات جالب جام جهانی

]]>
http://sport.netsit.ir/?feed=rss2&p=455 0
کامل‌ترین برنامه و زمابندی رقابت‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه http://sport.netsit.ir/?p=449 http://sport.netsit.ir/?p=449#comments Tue, 12 Jun 2018 09:24:39 +0000 http://sport.netsit.ir/?p=449 - رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از روز پنجشنبه ۲۴ خرداد آغاز می شود و تیم ملی فوتبال ایران روز جمعه ۲۵ خرداد به مصاف تیم ملی مراکش می رود و سپس مقابل اسپانیا و پرتغال صف آرایی می کند. ۶۴ بازی در جام جهانی روسیه برگزار می شود تا در نهایت سرنوشت قهرمان این دوره مشخص شود.

اخبار و حواشی داغ مربوط به جام جهانی ۲۰۱۸ را لحظه به لحظه در این اینجا دنبال کنید.

برنامه کامل بازی های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به شرح زیر است:

کامل‌ترین برنامه و زمابندی رقابت‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه

رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از روز پنجشنبه ۲۴ خرداد آغاز می شود و تیم ملی فوتبال ایران روز جمعه ۲۵ خرداد به مصاف تیم ملی مراکش می رود و سپس مقابل اسپانیا و پرتغال صف آرایی می کند. ۶۴ بازی در جام جهانی روسیه برگزار می شود تا در نهایت سرنوشت قهرمان این دوره مشخص شود.

اخبار و حواشی داغ مربوط به جام جهانی ۲۰۱۸ را لحظه به لحظه در این اینجا دنبال کنید.

برنامه کامل بازی های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به شرح زیر است:

کامل‌ترین برنامه و زمابندی رقابت‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه

 

روز اول  جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۰/ روسیه- عربستان ورزشگاه لوژنیکی

برنامه کامل دیدارهای جام جهانی 2018 روسیه به وقت ایران

روز دوم جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

۲۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۰/ مصر- اروگوئه ورزشگاه اکاترینبورگ

برنامه کامل دیدارهای جام جهانی 2018 روسیه به وقت ایران

۲۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۰/ ایران- مراکش ورزشگاه سن پترزبورگ

۲۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰/ اسپانیا- پرتغال ورزشگاه سوچی

برنامه کامل دیدارهای جام جهانی 2018 روسیه به وقت ایران

روز سوم جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

۲۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۰/ فرانسه- استرالیا ورزشگاه کازان

برنامه کامل دیدارهای جام جهانی 2018 روسیه به وقت ایران

۲۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۰/ آرژانتین- ایسلند ورزشگاه اسپارتاک

برنامه کامل دیدارهای جام جهانی 2018 روسیه به وقت ایران

۲۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۰/ پرو- دانمارک ورزشگاه سارانسک

کامل‌ترین برنامه و زمابندی رقابت‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه

۲۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۰/ کرواسی- نیجریه ورزشگاه کالینینگراد

کامل‌ترین برنامه و زمابندی رقابت‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه

روز چهارم جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۰/ کاستاریکا- صربستان ورزشگاه سامارا

۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۰/ آلمان-مکزیک ورزشگاه لوژنیکی

کامل‌ترین برنامه و زمابندی رقابت‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه

۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰/ برزیل- سوئیس ورزشگاه روستوف

برنامه کامل دیدارهای جام جهانی 2018 روسیه به وقت ایران

روز پنجم جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۰/ سوئد- کره جنوبی ورزشگاه نیژنی نووگورود

برنامه کامل دیدارهای جام جهانی 2018 روسیه به وقت ایران

۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۰/ بلژیک- پاناما ورزشگاه سوچی

۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰/ انگلیس- تونس ورزشگاه وولگوگارد

برنامه کامل دیدارهای جام جهانی 2018 روسیه به وقت ایران

روز ششم  جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۰/ لهستان- سنگال ورزشگاه اسپارتاک

۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۰/ کلمبیا- ژاپن ورزشگاه سارانسک

کامل‌ترین برنامه و زمابندی رقابت‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه

۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰/ روسیه- مصر ورزشگاه سن پترزبورگ

کامل‌ترین برنامه و زمابندی رقابت‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه

 

روز هفتم جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۰/ پرتغال- مراکش ورزشگاه لوژنیکی

۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۰/ اروگوئه- عربستان ورزشگاه روستوف

۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰/ ایران- اسپانیا ورزشگاه کازان

کامل‌ترین برنامه و زمابندی رقابت‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه

روز هشتم جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۰/ فرانسه- پرو ورزشگاه اکاترینبورگ

۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۰/ استرالیا- دانمارک ورزشگاه سامارا

کامل‌ترین برنامه و زمابندی رقابت‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه

۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰/ آرژانتین- کرواسی ورزشگاه نیژنی نووگورود

کامل‌ترین برنامه و زمابندی رقابت‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه

روز نهم جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۰/ برزیل -کاستاریکا ورزشگاه سن پترزبورگ

کامل‌ترین برنامه و زمابندی رقابت‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه

۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۰/ ایسلند- نیجریه ورزشگاه وولگوگارد

کامل‌ترین برنامه و زمابندی رقابت‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه

۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰/ سوئیس -صربستان ورزشگاه کالینینگراد

 

روز دهم جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

۲ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۰/ بلژیک- تونس ورزشگاه اسپارتاک

کامل‌ترین برنامه و زمابندی رقابت‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه

۲ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۰/ کره جنوبی- مکزیک ورزشگاه روستوف

۲ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰/ آلمان- سوئد ورزشگاه سوچی

کامل‌ترین برنامه و زمابندی رقابت‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه

 

روز یازدهم جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

۳ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۰/ انگلیس- پاناما ورزشگاه نیژنی نووگورود

کامل‌ترین برنامه و زمابندی رقابت‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه

۳ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۰/ ژاپن- سنگال ورزشگاه اکاترینبورگ

۳ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰/ لهستان- کلمبیا ورزشگاه کازان

کامل‌ترین برنامه و زمابندی رقابت‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه

روز دوازدهم جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۰/ اروگوئه- روسیه ورزشگاه سامارا

۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۰/ عربستان- مصر ورزشگاه وولگوگارد

کامل‌ترین برنامه و زمابندی رقابت‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه

۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰/ ایران- پرتغال ورزشگاه سارانسک

۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰/ مراکش- اسپانیا ورزشگاه کالینینگراد

کامل‌ترین برنامه و زمابندی رقابت‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه

روز سیزدهم جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۰/ دانمارک- فرانسه ورزشگاه لوژنیکی

۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۰/ استرالیا- پرو ورزشگاه سوچی

کامل‌ترین برنامه و زمابندی رقابت‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه

۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰/ آرژانتین – نیجریه ورزشگاه سن پترزبورگ

۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰/ کرواسی- ایسلند ورزشگاه روستوف

کامل‌ترین برنامه و زمابندی رقابت‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه

روز چهاردهم جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۰/ کره جنوبی- آلمان ورزشگاه کازان

۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۰/ مکزیک -سوئد ورزشگاه اکاترینبورگ

کامل‌ترین برنامه و زمابندی رقابت‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه

۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰/ صربستان-برزیل ورزشگاه اسپارتاک

۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰/ سوئیس- کاستاریکا ورزشگاه نیژنی

کامل‌ترین برنامه و زمابندی رقابت‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه

روز پانزدهم جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰/ انگلیس- بلژیک ورزشگاه کالینینگراد

۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰/ پاناما- تونس ورزشگاه سارانسک

کامل‌ترین برنامه و زمابندی رقابت‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه

۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۰/ ژاپن- لهستان ورزشگاه وولگوگارد

۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۰/ کلمبیا- سنگال ورزشگاه سامارا

کامل‌ترین برنامه و زمابندی رقابت‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه

مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه 

برای مشاهده آخرین اخبار جام جهانی ۲۰۱۸ می توانید از موتور جستجوگر گوگل (google)استفاده کنید.

 

روز شانزدهم جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

۹ تیرماه ۱۳۹۷ساعت ۱۸:۳۰/  C۱ – D۲، ورزشگاه کازان (بازی ۵۰)

۹ تیرماه ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰/  A۱ – B۲، ورزشگاه سوچی (بازی ۴۹)
روز هفدهم جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

۱۰ تیرماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۰/ B۱ – A۲، ورزشگاه لوژنیکی (بازی ۵۱)

۱۰ تیرماه ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰/ D۱ – C۲، ورزشگاه نیژنی نووگورود (بازی ۵۲)

روز هجدهم جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

۱۱ تیرماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۰/ E۱ – F۲، ورزشگاه سامارا (بازی ۵۳)

۱۱ تیرماه ۱۳۹۷ساعت ۲۲:۳۰/ G۱ – H۲، ورزشگاه روستوف (بازی ۵۴)

روز نوزدهم جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

۱۲ تیرماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۰ /F۱ – E۲، ورزشگاه سن پترزبورگ (بازی ۵۵)
۱۲ تیرماه ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰ G۲ – H۱، ورزشگاه اسپارتاک (بازی ۵۶)

مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

روز بیستم جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

۱۵ تیرماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۰/ برنده بازی ۴۹ – برنده بازی ۵۰، ورزشگاه نیژنی نووگورود  (بازی ۵۷)

 

روز بیست و یکم جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه 
۱۶ تیرماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۰/  برنده بازی ۵۵ – برنده بازی ۵۶، ورزشگاه سامارا (بازی ۶۰)

۱۶ تیرماه ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰/  برنده بازی ۵۱ – برنده بازی ۵۲، ورزشگاه سوچی (بازی ۵۹)

مرحله نیمه نهایی  جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

روز بیست و دوم جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

۱۹ تیرماه ۹۷ ساعت ۲۲:۳۰/ برنده بازی ۵۷ – برنده بازی ۵۸، ورزشگاه سن پترزبورگ  (بازی ۶۱)

روز بیست و سوم جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

۲۰ تیرماه ۹۷ ساعت ۲۲:۳۰/ برنده بازی ۵۹ – برنده بازی ۶۰، ورزشگاه لوژنیکی (بازی ۶۲)

دیدار رده‌بندی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

روز بیست و چهارم جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه 
۲۳ تیرماه ۹۷ ساعت ۱۸:۳۰/ بازنده بازی ۶۱ – بازنده بازی ۶۲، ورزشگاه سن پترزبورگ

دیدار فینال جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

روز بیست و پنجم جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه 
۲۴ تیرماه ۹۷ ساعت ۱۹:۳۰/ برنده بازی ۶۱ – برنده بازی ۶۲، ورزشگاه لوژنیکی

انتهای پیام

]]>
http://sport.netsit.ir/?feed=rss2&p=449 0
پنجه‌هایی که به حلقه‌های المپیک رسید ریو دیگر رویا نیست! http://sport.netsit.ir/?p=443 http://sport.netsit.ir/?p=443#comments Sun, 05 Jun 2016 19:54:35 +0000 http://sport.netsit.ir/?p=443 والیبال انتخابی المپیک ۲۰۱۶ – ژاپن

  پنجه‌هایی که به حلقه‌های المپیک رسید/ ریو دیگر رویا نیست!

  – تیم ملی والیبال ایران در رقابت‌های انتخابی المپیک به میزبانی ژاپن فراتر از انتظار ظاهر شد و توانست جواز حضور در رقابت‌های المپیک ۲۰۱۶ را کسب کند تا این نسل از مردان والیبال تاریخ‌ساز شده و برگی زرین در تاریخ والیبال ایران را رقم بزنند. شاگردان لوزانو با درخشش در سرزمین آفتاب تابان توانستند خود را در ورزش ایران جاودانه کنند.

 سعید معروف، مهدی مهدوی، امیر غفور،  شهرام محمودی، فرهاد ظریف، مهدی مرندی، سید محمد موسوی، عادل غلامی، آرمین تشکری، مصطفی شریفات، میلاد عبادی‌پور، فرهاد قائمی، حمزه زرینی و مجتبی میرزاجانپور نام‌هایی است که باید تا همیشه آنها را در خاطر نگه داشت، چراکه همین‌ها برگ زرینی از تاریخ والیبال و ورزش ایران را ورق زدند.

تیم ایران در رقابت‌های انتخابی المپیک تنها یک شکست و ۶ پیروزی کسب کرد تا بالاتر از تیمی مانند فرانسه، یکی از قدرت‌های جهان قرار بگیرد. مردان لوزانو برای حضور در این تورنمنت مهم و سرنوشت‌ساز برنامه‌ریزی‌های فشرده‌ای انجام دادند و تمرینات بسیار سختی را در تهران زیر نظر کادر فنی برگزار کردند.

13950316001036 PhotoL

وقتی تابلوهای نصب شده در اتاق آقای رئیس یادمان می‌آید، می‌بینیم که داورزنی هم برای آینده والیبال برنامه داشته است، برنامه‌ای در حد درخشش در رقابت‌های انتخابی المپیک و حضور در ریو که حالا دیگر باید روی آن خط قرمزی به نشانه محقق شدن کشید و درخشش در ریو را جایگزین آن کرد.

در رقابت‌های انتخابی المپیک کمتر کسی فکر می‌کرد که ایران بتواند با قرار گرفتن روی سکو بلیت ریو را بگیرد، اما شاگردان لوزانو فراتر از انتظار و قاره‌ کهن ظاهر شدند و هم روی سکو ایستادند و هم مسافر ریو شدند. حالا حلقه‌های المپیک که ۵۲ سال حسرت و طلسم برای والیبال ایران بود شایسته پنجه‌های طلایی شد.

پروسه موفقیت بعد از ناکامی در جام‌جهانی و قطع همکاری با کواچ استارت خورد؛ مسئولان فدراسیون بلافاصله و به دور از هیاهوی رسانه‌ای بهترین گزینه‌ها را انتخاب کردند. لوزانو به همراه سیچلوی نام آشنا برای والیبال ایران هدایت تیم ملی را برعهده گرفتند. مردم ایران خاطره خوبی از پیرمرد آرژانتینی سابق یعنی خولیو ولاسکو داشتند و امیدوار بودند تا بار دیگر یک آرژانتینی بتواند والیبال ایران را به آرزوی دیرینه‌اش برساند.

لوزانو که درگیر لیگ لهستان بود کارهای ابتدایی را به سیچلو داد؛ او هم سنگ تمام گذاشت و پس از انتخاب برترین‌ها، تمرینات را با قدرت آغاز کرد. رائول خودش هم به ایران آمد و کار رنگ و بوی جدی تری به خود گرفت. تمرینات پرفشار و طاقت‌فرسا و چند بازی دوستانه با تیم‌هایی همچون فرانسه، چین و لهستان هم در دستور کار بود.

13950316001038 PhotoL

تیم ملی نفرات اصلی خود را شناخت و راهی ژاپن شد؛ کار برای هیچ تیمی آسان نبود و حتی تیم مانند ونزوئلا هم می‌خواست که دست پر سرزمین آفتاب تابان را ترک کند. امکانات جدیدی مانند تکنولوژی چشم عقاب هم وارد میدان شده بود تا کوچکترین اشتباهی در جریان مسابقات صورت نگیرد. بازی اول ایران با استرالیا بود؛ جدالی که همه به خوبی از حساسیت آن با خبر بودند. شاگردان لوزانو از همان ابتدا راسخ و محکم بودند و توانستند با نتیجه ۳ بر صفر و با امتیازهای ۲۵ بر ۱۹، ۲۵ بر۱۷، ۲۵ بر ۱۸ استرالیا را مغلوب کنند. به واقع بازی دوم ایران برابر کانادا، دومین بازی سرنوشت‌ساز ایران بود که اگر شاگردان لوزانو در آن پیروز می‌شدند گام بلندی به سمت ریو برداشته بودند که البته همین اتفاق هم افتاد. تیم ملی والیبال ایران هرچند بازی را خوب شروع نکرد اما توانست با نتیجه ۳ بر ۲ و با امتیازهای ۲۹ بر ۲۷، ۲۵ بر ۱۹، ۲۰ بر ۲۵، ۲۱ بر ۲۵ و ۱۴ بر ۱۶کانادا را شکست دهد.

فرانسه، سومین حریف ایران تیمی بود که تا کنون پیروزی بر این تیم را تجربه نکرده بودیم و این بار هم نتوانستیم طعم شیرین پیروزی بر فرانسه با بچشیم. شاگردان لوزانو در سه متوالی و با امتیازهای ۲۰ بر ۲۵، ۱۸ بر ۲۵ و ۲۲ بر ۲۵ مغلوب خروس‌ها شدند تا نخستین شکست را در این دوره از مسابقات تجربه کنند. مردان لوزانو که اکثرشان تجربه ۴ سال قبل را تجربه کرده بودند در بازی بعدی خود به مصاف ژاپنِ میزبان رفتند و بدون توجه به حضور هزار تماشاگر توانستند با نتیجه ۳ بر یک و با امتیازهای ۲۰ بر ۲۵، ۲۵ بر ۱۹، ۲۲ بر ۲۵ و ۲۵ بر ۲۷ سامورایی‌ها را شکست دهند تا با پیروزی بر دومین تیم آسیایی شانس ایران برای حضور در ریو پررنگ‌تر شود.

تیم ملی چین سرسخت‌ترین حریف‌ آسیایی ایران در رقابت‌های انتخابی المپیک بود. شاگردان لوزانو اگر می‌خواستند صعود خود به ریو را قطعی کنند باید از سد دیوار چین عبور می‌کردند. بازی ایران و چین بسیار نزدیک دنبال شد و در پایان شاگردان لوزانو توانستند با نتیجه ۳ بر ۲ و با امتیازهای ۲۶بر۲۴، ۲۲بر۲۵، ۲۵بر۱۹، ۱۷بر ۲۵ و ۱۸ بر ۱۶ چین را مغلوب کنند تا راه صعود ایران به المپیک هموارتر از گذشته شود.

تیم ملی ایران برای صعود قطعی به ریو تنها به یک پیروزی در دو بازی آینده خود نیاز داشت. لهستان که پیش از رویارویی با ایران صعود خود را به المپیک قطعی کرده بود با تیم دوم خود برابر شاگردان لوزانو صف‌آرایی کرد و ملی‌پوشان ایران هم به خوبی از این فرصت استفاده کردند و توانستند با نتیجه ۳ بر یک و با امتیازهای ۲۰ بر ۲۵، ۱۸ بر ۲۵، ۲۵ بر ۲۰ و ۳۲ بر ۳۴ حریف اروپایی و قدرتمند خود را مغلوب کنند تا بازی آخر با ونزوئلا کاملاً تشریفاتی شود. هفتمین خان والیبال ایران برای رسیدن به المپیک تیمی بدون پیروزی به نام ونزوئلا بود. شاگردان ناچی در این مسابقه چیزی برای از دست دادن نداشتند و کمی ایران را اذیت کردند. لوزانو تیم دوم خود را وارد میدان کرد و در پایان با نتیجه ۳ بر ۲ و با امتیازهای ۲۵ بر ۲۳، ۲۷ بر ۲۹، ۲۱ بر ۲۵، ۲۵ بر ۱۸ و ۱۵ بر ۸ هم به پیروزی رسید.

13950316001031 PhotoL

در پایان این دوره از مسابقات تیم های ملی والیبال لهستان و ایران با ۶ برد و ۱۵ امتیاز در رتبه‌های اول و دوم جدول این رقابت‌ها را به خود اختصاص دادند. فرانسه نیز با پنج برد و ۱۵ امتیاز در رتبه سوم باقی ماند و کانادا با ۴ پیروزی و ۱۲ امتیاز رتبه چهارم را به خود اختصاص داد و هر چهار تیم سهمیه المپیک به دست آوردند.

تیم‌های استرالیا، چین، ژاپن و ونزوئلا نیز در رتبه‌های پنجم تا هشتم قرار گرفتند. ژاپن که میزبان المپیک ۲۰۲۰ خواهد بود و سه تیم دیگر باید خود را برای چهار سال آینده و رقابت‌های انتخابی المپیک ۲۰۲۰ آماده کنند.

بدون شک راز موفقیت والیبال ایران در رقابت‌های انتخابی المپیک و یا بهتر بگوییم راز درخشش ستاره‌های ایران در رقابت‌های اخیر همدلی، انگیزه، همت، غیرت، حمایت و برنامه‌ریزی دانست. زمانی که ۶ نفر در زمین بودند بیش از ۶ نفر هم بیرون زمین بودند که به اندازه نفرات اصلی استرس داشتند و با هر امتیاز خوشحال و ناراحت می‌شدند. والیبال ایران بازهم توانست شادی را خانه ایرانی‌ها بیاورد و جای خود را در دل مردم بیش از پیش باز کند.

به هر حال حالا مردان والیبال ایران به آرزوی ۵۲ ساله تحقق بخشیدن و در این روزهای خوشی برای والیبال جای مرحوم حسین معدنی و رضا ابراهیمی که سال‌های برای همین ملی‌پوشان زحمت کشیده‌‌اند خالی است. شاگردان لوزانو و مسئولان فدراسیون والیبال بلافاصله بعد از بازگشت از ژاپن باید به فکر رقابت‌های پیش‌رو از جمله لیگ جهانی و المپیک ۲۰۱۶ باشند.

13950316001034 PhotoL

به گفته خیلی از کارشناسان نسل کنونی والیبال ایران توانایی رفتن روی سکوی المپیک را دارد، اما باید دید که آیا از این پتانسیل به خوبی استفاده می‌شود یا خیر؟ضمن اینکه بدون شک مسئولان فدراسیون و در راس آنها داورزنی به عنوان رئیس فدراسیون باید فکری به حال آینده والیبال ایران کند، جایی که بعد از المپیک گفته می‌شود خیلی از ستاره‌های معروف و کنونی تیم ملی در فکر خداحافظی هستند.

]]>
http://sport.netsit.ir/?feed=rss2&p=443 0
خواب زمستانی مسئولین ورزش در بهار میلاد بیگی! http://sport.netsit.ir/?p=437 http://sport.netsit.ir/?p=437#comments Sat, 25 Apr 2015 17:44:09 +0000 http://sport.netsit.ir/?p=437

خواب زمستانی مسئولین ورزش در بهار میلاد بیگی! یک ملی‌پوش دیگر هم از زیر پرچم ایران خارج شد

یک ملی‌پوش دیگر هم از زیر پرچم ایران خارج شد

روزگاری وقتی صحبت از پذیرفتن تابعیت یک کشور عربی توسط ورزشکاران سایر کشورها می‌شد، پیش خودمان می‌گفتیم مگر امکان دارد ورزشکاری برای تامین مخارج زندگی اش تابعیت یک کشور را بپذیرد و برای کشوری غیر از وطنش مبارزه کند!؟ از خود سوال می‌کردیم مگر ممکن است یک ورزشکار در مقابل تیمی از کشور خودش بایستد و با هر حریفی حتی از کشور خودش بجنگد تا روی سکوی قهرمانی برود و سرود ملی کشوری به غیر از وطنش را طنین‌انداز سالن مسابقات کند! حتی وقتی حسین رضازاده پیشنهاد ترکیه را نپذیرفت، مقام معظم رهبری از اقدام وی به نیکی یاد کردند.


این صحبت‌ها برای ما ایرانی ها تا همین چند سال پیش خیلی عجیب و باورنکردی بود ولی حالا شاهدیم در عصر گسترش ارتباطات، هر از چند گاهی صحبت از پذیرفتن تابعیت یک کشور توسط ورزشکار ایرانی آن هم از همین کشورهای همسایه‌مان به گوش می رسد و این زنگ خطری جدی برای مسئولین ورزشی کشورمان است که امیدوارم آنها را از این خواب زمستانی بیدار کند و به خود بیاورد تا بلکه به این موضوع فکر کنند که چرا قهرمانان ملی ما برای تامین هزینه های زندگی شان و حتی شاید برای دیده شدن مجبور می‌شوند به کشورهایی مانند آذربایجان و ترکیه کوچ کنند!؟

به تازگی میلاد بیگی؛ یکی دیگر از قهرمانان کشورمان نیز عطای حضور در تیم ملی ایران را به لقایش بخشید و تبعیت کشور آذربایجان را پذیرفتتا پس از این شاهد حضور این ورزشکار نوظهور کشورمان در رشته تکواندو، در اردوگاه رقیب باشیم.

اصل موضوع پذیرفتن تبعیت یک کشور در واقع یک مساله فرهنگی- اجتماعی است و بحث آن در این مقال نمی گنجد، اما روی صحبت ما با مسئولین ورزشی کشورمان است که با مدیریت ناصحیح خود موجب پیش آمدن چنین رخداد مهمی شده اند که مطمئنا غرور ملی هموطنان را جریحه دار می کند و آنها حالا باید غصه بخورند که چرا قهرمان ملی کشورشان برای کشور آذربایجان ” آبدولیاچیکی” می‌زند و کاروان ورزشی ایران یکی از بخت های مسلم کسب مدالش در مسابقات جهانی و المپیکی را از دست می‌دهد.

البته در ورزشی که مسئولین آن بعد از قهرمانی تیم ملی کشتی ایران در مسابقات جام جهانی آمریکا در خاک این کشور، صحبت از قرار نگرفتن ردیف پاداش در آیین‌نامه تدوین شده وزارت می‌کنند، چرا نباید انتظار داشت کشتی‌گیران جوانی که می‌بینند کشور آذربایجان به مدال آوران المپیکی‌اش پاداش میلیون دلاری می‌دهد؛ هوایی نشوند و سر از این کشور همسایه در نیاورند؟ وقتی مسئولی حاضر نیست حتی صحبت از تغییر آیین‌نامه غلطی بکند که به اشتباه نگاشته و تصویب شده است، چطور انتظار داشته باشیم یک ورزشکار برای حرف‌های دیگر آن مسئول ورزشی بپذیرد؟ در ورزشی که فقط مالیات سرمربی تیم ملی فوتبالش حدود ۲  میلیارد تومان است و آن هم بر خلاف قانون به عهده فدراسیون گذاشته شده، چرا نباید انتظار داشت تکواندوکاری که با حقوق ۶۰۰ هزار تومانی پای به اردوی تیم ملی می گذارد و موظف هم هست تا از شرایط عالی اردویی بگوید؛ سر از کشورهای دیگر در بیاورد که تمامی امکانات رفاهی را برای خود و خانواده او تامین می‌کنند؟ ما حتی هزینه دندانپزشکی کی‌روش و خانواده‌اش را هم تقبل کرده‌ایم، آنوقت از دادن پاداش به کشتی‌گیرانی که پوزه آمریکا را در خاک این کشور به خاک مالیدند، اجتناب می کنیم! انگار نه انگار این افتخارآفرینی پیام تبریک مقامات ارشد کشور به ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی را به همراه داشت!؟ طی یک سال گذشته حدود ۱۰ میلیارد تومان هزینه تغییر و  جابه‌جایی کادر مدیریتی و فنی باشگاه پرسپولیس شده است و این تیم در خطر سقوط به دسته اول است، اما مسئولین ورزش ما از دادن کمترین امکانات حتی به ورزشکاران زن ایرانی دریغ می‌کنند؛ آنهایی که با حجاب اسلامی خودشان عزت را برای ایران اسلامی در میادین بزرگ ورزشی جهان به ارمغان آوردند! آیا تمامی این موارد و هزار و یک مورد ناگفته دیگر نباید باعث می‌شود تا مسئولین دست‌اندرکار از خواب زمستانی بیدار شوند و از خروج ورزشکاران ملی‌پوش از زیر پرچم مقدس ایران اسلامی جلوگیری کنند؟

وزارت ورزش و جوانان که بعد از هر موفقیت ورزشی صحبت از ایجاد غرور ملی در جامعه و ایجاد انگیزه در جوانان می کند، نباید فراموش کند که این خواب زمستانی آنها فاجعه بدی را در پی خواهد داشت و با این وضع دور از انتظار نیست که تا چند سال آینده شاهد حضور خیل عظیم ورزشکاران ایرانی در تیم های همسایه باشیم که گویا قدرشان را بیشتر از ما می‌دانند! البته اگر خواب زمستانی این افرا واقعا خواب باشد و نه به خواب زدن عمدی!؟

]]>
http://sport.netsit.ir/?feed=rss2&p=437 2
جدال آسیایی‌ها را تراکتورسازی بُرد http://sport.netsit.ir/?p=432 http://sport.netsit.ir/?p=432#comments Sun, 08 Mar 2015 19:27:10 +0000 http://sport.netsit.ir/?p=432

دیدار تیم‌های تراکتورسازی و پرسپولیس با پیروزی شاگردان تونی اولیویرا به پایان رسید.

 جدال آسیایی‌ها را تراکتورسازی بُرد/ ترمز پرسپولیس کشیده شد
دیدار تیم‌های تراکتورسازی و پرسپولیس با برتری نماینده تبریزی به پایان رسید.

در نیمه اول هر دوتیم بازی برابری را به نمایش گذاشتند.

اولین موقعیت جدی این بازی در دقیقه ۸ برای تراکتورسازی از دست رفت. در این دقیقه ضربه سر ادینهو از بالای دروازه سوشا مکانی با اختلاف نسبتا زیادی به اوت رفت.

در دقیقه ۱۰ هم ضربه سر ژوزه تادو مهاجم برزیلی پرسپولیس روی دروازه تیم تراکتورسازی خطر ساز شد که این توپ را بازیکنان تراکتورسازی برگشت دادند.

در دقیقه ۱۲ ضربه محکم ادینهوی برزیلی از بالای دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

در دقیقه ۱۵ هم بازیکنان پرسپولیس موقعیت بسیار خوبی را از دست دادند. حرکت امید عالیشاه در محوطه جریمه تیم تراکتورسازی با پاس رو به بیرون این بازیکن برای گابریل همراه شد اما ضربه کم دقت این بازیکن برزیلی با اختلاف از بالای دروازه تراکتورسازی به بیرون رفت.

در دقیقه ۲۴ ضربه ادینهو باز هم از بالای دروازه پرسپولیس به بیرون رفت تا آه از نهاد هواداران تراکتورسازی بلند شود.

در دقیقه ۲۶ با اشتباه اومانیا مدافع تیم فوتبال پرسپولیس ادینهو مهاجم برزیلی تراکتورسازی صاحب موقعیت بسیار خوبی شد اما پیش از آن جهانبازی داور بازی با دمیدن در سوت خود خطای بازیکن تراکتورسازی را گرفت که این تصمیم به مذاق تراکتورسازان خوش نیامد.

در دقیقه ۲۷ ضربه عالی فرشاد احمدزاده با عملکرد خوب سوشا مکانی به کرنر فرستاده شد که بازیکنان پرسپولیس این ضربه کرنر را دفع کردند. این موقعیت باعث ضد حمله‌ای برای پرسپولیسی‌ها شد که حامد لک دروازه‌بان تیم تراکتورسازی با خروج به موقع مانع از فروپاشی دروازه‌اش شد.

در دقیقه ۳۳ ضربه ایستگاهی ادینهو را سوشا مکانی با عملکردی دیدنی به کرنر فرستاد. این ضربه ایستگاهی به دلیل خطای اومانیا روی ادینهو به دست آمد.

در دقیقه ۳۴ درگیری مختصری میان ژوزه تادو و آندرانیک تیموریان رخ داد که این موضوع با دخالت سایر بازیکنان و داور ختم به خیر شد.

در دقیقه ۳۸ گابریل به دلیل تنه‌ای که به بازیکن تیم تراکتورسازی زد و توسط داور با کارت زرد جریمه شد.

ضربه مهرداد کفشگری که از ضربه بلوکه شده محمد نوری به دست آورده بود با اختلاف بسیار زیادی از روی دروازه تراکتورسازی در دقیقه ۴۰ به بیرون رفت.

در دقیقه ۵۴ ژوزه تادو قدر سانتر خوب بازیکن هم تیمی‌اش را ندانست و این توپ به راحتی در اختیار حامد لک دروازه‌بان تیم تراکتورسازی قرار گرفت.

در دقیقه ۵۸ ضربه خالد شفیعی در مقابل دروازه خالی تیم پرسپولیس به بیرون رفت تا بهترین موقعیت تراکتورسازی تا این جای بازی به راحتی از دست برود.

در دقیقه ۶۰ موقعیت بسیار خوبی برای ژوزه تادو به دست آمد اما ضربه این بازیکن با فاصله کمی از کنار دروازه تراکتورسازی به بیرون رفت.

در دقیقه ۶۰ مهدی جعفرپور از بازی بیرون رفت و به جای او محمدرضا خانزاده وارد زمین شد.

در دقیقه ۶۲ با اشتباه وحشتناک بابک حاتمی شاهین ثاقبی در موقعیت بسیار خوبی قرار گرفت و با گذر از سوشا مکانی دروازه تیم پرسپولیس را باز کرد.

در دقیقه ۶۷ سامان نریمان جهان از ترکیب تراکتورسازی بیرون رفت و به جای او فرید کریمی به بازی آمد.

در دقیقه ۶۹ ضربه ایستگاهی پرسپولیس را گابریل هنرمندانه به سمت دروازه تراکتورسازی شلیک کرد اما حامد لک به زیبایی این توپ را دفع کرد. در توپ برگشتی هم ضربه سر بازیکنان پرسپولیس با فاصله از روی دروازه تراکتورسازی به بیرون رفت.

در دقیقه ۷۶ سوشا مکانی ضربه فرشاد احمدزاده را به زیبایی مهار کرد اما در برگشت ادینهو توپ را به بالای دروازه زد.

در دقیقه ۷۷ فرشاد احمدزاده از جای خالی بابک حاتمی نهایت استفاده را کرد و توپ عرضی را برای هم تیمی‌هایش فرستاد که این توپ را محمد نوری در آخرین لحظه از روی پای ادینهو دور کرد تا دروازه پرسپولیس برای دومین بار باز نشود.

در دقیقه ۷۹ مهرداد کفشگری از پرسپولیس بیرون آمد و به جای او احمد نورالهی به زمین بازی وارد شد.

در دقیقه ۸۱ پرسپولیس سومین تعویض خود را انجام داد و علی علیپور به جای ژوزه تادو به بازی آمد.

در دقیقه ۸۳ درگیری کوچکی میان بازیکنان پرسپولیس و تراکتورسازی رخ داد که ۲ بازیکن این دو تیم با کارت زرد داور بازی مواجه شدند. محمد نوری و فردین عابدینی از داور بازی کارت زرد گرفتند. بعد از این صحنه یکی از نیمکت نشینان تیم تراکتورسازی از روی نیمکت اخراج شد.

در دقیقه ۸۷ به دلیل خطای محسن بنگر بر روی حامد لک این بازیکن با کارت زرد یدالله جهانبازی داور بازی روبرو شد.

در دقیقه ۹۰ داور بازی به دلیل شبیه سازی پیام صادقیان در محوطه جریمه به این بازیکن کارت زرد داد اما بعد از این صحنه ادینهوی برزیلی ضربه ای به صادقیان زد که نزدیک بود کار به درگیری فیزیکی بکشد که آندرانیک تیموریان با گرفتن پای صادقیان مانع از این درگیری شد.

در دقیقه ۹۱ مهرداد بایرامی به جای فرشاد احمدزاده به زمین بازی آمد تا تیم تراکتورسازی دومین تعویضش راانجام دهد.

در دقیقه ۹۲ ادینهو با سوشا مکانی تک به تک شد اما ضربه چیپ این بازیکن با اختلاف از کنار دروازه پرسپولیس به اوت رفت.

در دقیقه ۹۳ دوسانتوس برزیلی به عنوان سومین تعویض تراکتورسازی به جای شاهین ثاقبی به بازی آمد.

در دقیقه ۹۵ سوشا مکانی به دلیل هل دادن مهرداد بایرامی کارت زرد گرفت.

این بازی در نهایت با همان یک گل شاهین ثاقبی به سود تراکتورسازی به پایان رسید.

 

]]>
http://sport.netsit.ir/?feed=rss2&p=432 0
ایران با غلبه بر ترکیه به عنوان سوم دست یافت http://sport.netsit.ir/?p=429 http://sport.netsit.ir/?p=429#comments Fri, 20 Feb 2015 19:06:29 +0000 http://sport.netsit.ir/?p=429
ایران با غلبه بر ترکیه به عنوان سوم دست یافت

تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان با پیروزی مقابل ترکیه در دیدار رده بندی جام جهانی کشتی فرنگی به عنوان سوم این رقابت ها دست یافت.

 ایران با غلبه بر ترکیه به عنوان سوم دست یافت

 روز دوم و پایانی رقابت های جام جهانی کشتی فرنگی از صبح امروز با برگزاری مسابقات تعیین رده های پنجم تا هشتم در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران پیگیری شد که تیم های مجارستان، سوئد، آلمان و ارمنستان به ترتیب عناوین پنجم تا هشتم را کسب کردند.

تیم ملی کشورمان نیز از ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه در دیدار رده بندی به مصاف ترکیه رفت که با پیروزی مقابل حریف ۶-۲ پیروز شد و به عنوان سوم این رقابت ها دست یافت.

فرنگی کاران کشورمان در این دیدار پیش از پایان مسابقات هشت وزن با توجه به کسب ۵ پیروزی در ۶ وزن اول عنوان سومی خود را مسجل کردند تا مسابقات سایر اوزان به صورت تشریفاتی برگزار شود.

برای ایران در این دیدار محسن حاجی پور در ۵۵، افشین بیابانگرد در ۶۶، پیام بویری در ۷۱ و حبیب الله اخلاقی به پیروزی دست یافتند و یوسف اخباری مغلوب حریفش شد.

* نتایج انفرادی این دیدار به شرح زیر است:

۵۹ کیلوگرم:

محسن حاجی پور، برنده – آیهان کاراکوش (۶ بر صفر؛ با ضربه فنی به پیروزی رسید)

۶۶ کیلوگرم:

افشین بیابانگرد، برنده – آتاکان یوکسل (حریف ترکیه ای روی تشک حاضر نشد)

۷۱ کیلوگرم:

پیام بویری، برنده – یونس اوزیل، نایب قهرمان ۲۰۱۴ جهان (۶ بر صفر)

۷۵ کیلوگرم:

یوسف اخباری – امره کوش، برنده (برنز ۲۰۱۳ جهان) ( ۷ بر ۲)

۸۰ کیلوگرم:

حبیب الله اخلاقی، برنده – اصلان آتم (۱۰ بر ۲)

۸۵ کیلوگرم:

داود عابدین زاده، برنده – متهان باشار (۲ بر صفر)

۹۸ کیلوگرم:

مهدی علیاری برنده- فاتح باشکوی (علیاری پیروز شد)

۱۳۰ کیلوگرم:

بهنام مهدی زاده – رضا کایالپ برنده(کایالپ ۱۰ بر ۲ پیروز شد)

]]> http://sport.netsit.ir/?feed=rss2&p=429 0 ایران با سرباز فراری و تیر دروازه اوت شد http://sport.netsit.ir/?p=425 http://sport.netsit.ir/?p=425#comments Fri, 23 Jan 2015 10:39:25 +0000 http://sport.netsit.ir/?p=425

[information]ایران با سرباز فراری و تیر دروازه اوت شد[/information]

دیدار تیم‌های ایران و عراق با برتری تیم عراق در ضربات پنالتی به پایان رسید.

  ایران با سرباز فراری و تیر دروازه اوت شد/عراق ۱۰ - ایران ۹
گزارش لحظه به لحظه بازی فوتبال ایران و عراق در جام ملت های آسیا ۲۰۱۵ استرالیا

        تیم ملی فوتبال ایران در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا از ساعت ۱۰ صبح امروز به مصاف عراق رفت.

در دقیقه یک عراق از جناح راست حمله کرد که بازیکنان ایران این حمله را دفع کردند.

در دقیقه ۲ احمد ابراهیم از عراق به دلیل کنترل عمدی توپ با دست کارت زرد گرفت.

در دقیقه ۶ مرتضی پورعلی گنجی به خوبی توپ یونس محمود کاپیتان عراق را دفع کرد.‬

در دقیقه ۸ اولین کرنر بازی برای عراق به دست آمد.در دقیقه ۹ پولادی توپ را از عراقی‌ها گرفت و برای سردار آزمون ارسال کرد تا تیم ملی در موقعیت حمله قرار بگیرد.‬

در دقیقه ۹ شوت یونس محمود با اختلاف از کنار دروازه ما به بیرون رفت.‬

در دقیقه ۱۰ بازهم ایران روی دروازه عراق حمله کرد که مدافعان عراق توپ را پشت محوطه جریمه از مسعود شجاعی گرفتند.‬

در دقیقه ۱۰ دوباره ایران روی دروازه عراق حمله کرد که شوت احسان حاج صفی با اختلاف زیادی از بالای دروازه عراق به بیرون رفت.‬

در دقیقه ۱۲ اولین کرنر ایران به دست آمد.‬تیموریان ضربه کرنر را زد که توپ به آزمون رسید اما داور خطای بازیکن ایران را اعلام کرد.‬

در دقیقه ۱۴ ارسال مسعود شجاعی بی هدف از بالای دروازه عراق به بیرون رفت.‬

در دقیقه ۱۶ ارسال شجاعی از جناح چپ را دروازه بان عراق مهار کرد.‬

بازی آرام و ساکن دنبال می‌شود و بیشتر توپ در میانه میدان در جریان است.‬

سایت AFC نیز در گزارش خود آورده که در ۱۵ دقیقه ابتدایی این دیدار ایران بیشتر از عراق صاحب توپ بوده است.

در دقیقه ۲۰ شوت دژاگه با اختلاف از کنار دروازه عراق به بیرون رفت.‬

در دقیقه ۲۱ بازیکنان عراق در زمین خودشان پاسکاری می‌کنند و توپ را به زمین ایران فرستادند که به دلیل خطا پولادی کارت زرد گرفت.‬

دقیقه ۲۴ وریا غفوری از سمت راست ارسال کرد و سردار آزمون با یک ضربه سر گل اول ایران و بازی را به ثمر رساند.‬

در دقیقه ۲۶ ضربه کاشته عراقی‌ها از پشت محوطه جریمه زدند که ضربه یونس محمود را از داخل محوطه جریمه حقیقی مهار کرد و توپ را به کرنر فرستاد.‬ضربه کرنر حاصلی برای عراق نداشت.‬

در دقیقه ۲۸ اشکان دژاگه از جناح چپ نفوذ کرد و با ارسالی زمینی توپ را به شجاعی رساند و ضربه او با برخورد به مدافعان عراق برگشت داده شد.‬

در دقیقه ۳۵ عراق حمله خطرناکی انجام داد و پشت دروازه ایران چند حمله انجام داد که نهایت شوت بازیکن عراق با اختلاف زیادی از بالای دروازه ایران به بیرون رفت.‬

در دقیقه ۳۸ بازیکنان ایران تیم ملی عراق را کنترل می‌کنند و توپ در میانه میدان در جریان است.‬

در دقیقه ۳۹ توپ و میدان در اختیار ایران است و دو سانتر پیاپی انجام دادیم.‬

در دقیقه ۴۰ آندرانیک تیموریان توپ را از پشت محوطه جریمه ایران به کرنر فرستاد.‬ضربه کرنر را سیدجلال حسینی دور کرد و شوت عبدالزهرا بازیکن عراقی هم ثمری نداشت.‬

در دقیقه۴۲ پولادی و دروازه بان عراق با هم درگیر شدند و داور پولادی را کارت زرد گرفت و از میدان اخراج شد.‬

در دقیقه ۴۵ ضربه کاشته ایران را مدافعان عراق دفع کردند.‬

در دقیقه ۴۵+۱ خطای بازیکن عراقی روی شجاعی باعث درگیری لفظی او با بازیکنان عراقی شد.‬

ضربه کاشته را از میانه زمین جواد نکونام زد که توپ به دژاگه رسید و ارسال او را بازیکنان عراق دفع کردند.‬

در دقیقه۴۵+۲ عراق صاحب کرنر شد. ضربه کرنر را حقیقی دفع کرد.‬

نیمه اول با نتیجه یک بر صفر به سود ایران به پایان رسید.

تیم ایران نیمه دوم را با یک تعویض آغاز کرد و وحید امیری به جای مسعود شجاعی به میدان آمد این تعویض ظاهرا به دلیل اخراج پولادی صورت گرفت.

در دقیقه ۴۸ ضربه کاشته عراقی از پشت محوطه جریمه ایران را حقیقی با یک واکنش عالی به کرنر فرستاد.

در دقیقه ۵۱ سانتر ارسالی بازیکنان عراق از جناح راست را حقیقی به زیبایی مهار کرد.‬‬

در دقیقه ۵۲ ایران حمله می‌کند و ورویا غفوری از سمت راست ارسال کرد که دروازه بان عراقی ارسال زمینی غفوری را مهار کرد.‬

در دقیقه ۵۴ سردار آزمون پا به توپ وارد محوطه جریمه عراق شد و شوت او با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.‬

در دقیقه ۵۵ ارسال از جناح چپ توپ داخل محوطه جریمه رسید و عراق گل مساوی را زد‬.این گل بعد از ۳۲۵ تیم ملی ایران گل خورد.‬
در دقیقه ۵۷ ارسال دژاگه را دروازه بان عراق مهار کرد.‬

در دقیقه ۵۸ عبدالزهرا در محوطه جریمه ایران صاحب توپ شد ولی مدافعان ایران توپ را دفع کردند.‬

در دقیقه۶۰ سردار ازمون دچار مصدومیت شد.‬علیرضا جهانبخش به جای آزمون وارد میدان شد.‬

در دقیقه ۶۳ مرتضی پورعلی گنجی هم دچار مصدومیت شد.‬ بازی بخاطر این مصدومیت چند لحظه ای متوقف شد.‬

در دقیقه ۶۶ عراق باز هم حمله کرد و بازیکنان توپ را در داخل محوطه جریمه دفع کردند.‬در دقیقه ۶۷ یاسر قاسم بازیکن عراق به دلیل خطا روی نکونام کارت زرد گرفت.‬

در دقیقه ۷۰ عراق صاحب کرنر شد و علیرضا حقیقی به این تصمیم داور و کمک داور اعتراض کرد.‬

در دقیقه ۷۵ داور استرالیایی بازهم با عراقی‌ها مهربانانه رفتار کرد و به مدافع عراق بخاطر خطای شدید کارت زرد دوم را نداد.‬

در دقیقه ۷۶ ضربه کاشته را دژاگه ارسال کرد و ضربه سر بازیکنان ایران با اختلاف از بالای دروازه عراق به بیرون رفت.‬

در دقیقه ۷۸ ضربه کاشته ایران را دروازه بان عراق به طور ناقص دفع کرد.‬در دقیقه ۷۸ ارسال بازیکنان عراقی را حقیقی مهار کرد.‬

در دقیقه ۸۳ رضا قوچان نژاد به جای اشکان دژاگه وارد میدان شد.‬

در دقیقه ۸۵ شوت قوچان نژاد از پشت محوطه جریمه با اختلاف زیادی از بالای دروازه عراق به بیرون رفت.‬

در دقیقه ۸۷ نکونام توپ را لو داد و یونس محمود کاپیتان عراق صاحب توپ شد که پاس او هم به بیرون رفت.‬

در دقیقه ۸۸ ایران پشت محوطه جریمه عراق صاحب ضربه کاشته شد.‬کاشته را پورعلی گنجی زد که با اختلاف از کنار دروازه عراق به بیرون رفت.‬

در دقیقه ۹۰+۱ ایران بازهم پشت محوطه جریمه عراق صاحب ضربه کاشته شد.‬ولید سالم بازیکن عراق هم کارت زرد گرفت.‬

ضربه کاشته را حاج صفی ارسال کرد.و تیموریان پشت محوطه جریمه به تیموریان رسید و ضربه ارسالی او دوباره به داخل محوطه رجریمه ارسال کرد که داور بازهم خطای بازیکنان ایران را اعلام کرد.‬
‫تیموریان هم از داور کارت زرد گرفت.‬
این مسابقه با پایان ۹۰ دقیقه به وقت اضافه کشیده شد.

در اولین دقیقه از وقت‌های اضافه شده پشت محوطه جریمه عراق صاحب ضربه کاشته شدیم.‬از این ضربه کاشته استفاده ای نکردیم.‬

در دقیقه ۹۳ یونس محمود با یک ضربه سر گل دوم عراق را به ثمر رساند.‬

عدنان خادم از داور کارت زرد گرفت.‬

در دقیقه ۹۷ امیری روی بازیکن عراق مرتکب خطا شد.‬

در دقیقه ۹۹ حمله بی ثمری را انجام دادیم.‬یونس محمود از داور کارت زرد گرفت.‬

در دقیقه ۱۰۰ شوت بازیکن عراقی را حقیقی مهار کرد.‬

در دقیقه ۱۰۱ پشت محوطه جریمه عراق صاحب ضربه کاشته شدیم و عبدالعمر سد از عراق کارت زرد گرفت.‬

در دقیقه ۱۰۴ ضربه کاشته را حاج صفی ارسال کرد که دروازه بان عراق توپ را به کرنر فرستاد.‬
‫ضربه کرنر تیموریان را پورعلی گنجی‬ با ضربه سر به گل تبدیل کرد.

وقت‌های اضافه نیمه اول به پایان رسید.

نیمه دوم وقت‌های اضافه هم با حمله ایران شروع شد.‬

در دقیقه ۱۰۸ شوت بازیکن عراق به مدافعان ایران برخورد کرد و توپ تبدیل به ضدحمله به نفع ایران شد.‬

در دقیقه ۱۱۰ حمله عراق بی حاصل بود و توپ به اوت رفت.

در دقیقه ۱۱۲ مهاجم عراق در محوطه جریمه ایران صاحب توپ شد که غفوری توپ را به کرنر فرستاد.‬

عراق صاحب پنالتی در دقیقه ۱۱۳ شد.پورعلی گنجی روی مهاجم عراق خطای پنالتی مرتکب شد.‬

ضربه پنالتی را در دقیقه ۱۱۴ ضرغام اسماعیل تبدیل به گل سوم عراق کرد.‬ حقیقی‬ در خلاف جهت ضربه مهاجم شیرجه رفت.‬

در دقیقه ۱۱۷ بازهم صاحب کرنر شدیم.‬ ضربه کرنر را تبدیل به گل سوم کردیم‬. رضا قوچان نژاد بازی را به تساوی کشاند.‬

در دقیقه ۱۲۰ حقیقی توپ را مهار کرد و مهاجم عراق به حقیقی زد‬. این بازی به دلیل این اتفاق به جنجال تبدیل شد و بین بازیکنان درگیری لفظی شدیدی پیش آمد و داور کنترل بازی را از دست داد.‬ بعد از این درگیری مروان حسین از عراق کارت زرد گرفت.

حقیقی در دقیقه ۱۲۱ دچار مصدومیت شد.‬یونس محمود کاپیتان عراق در لحظاتی که بازی متوقف بود سر بازیکنان تیمش فریاد می زد.‬

کی روش هم در این دقایق با نکونام و تیموریان صحبت می کرد.‬

بازی تا دقیقه ۱۲۵ ادامه دارد‬.ضربه قوچان نژاد با اختلاف از کنار دروازه به بیرون رفت.‬

این بازی به ضربات پنالتی کشیده شد.

ضربه اول را ایران می‌زند. پنالتی اول را احسان حاج صفی برای ایران زد‬ و توپ را به بیرون زد.

ضربه اول عراقی ها هم به بیرون رفت. سعد عبدالامیر پنالتی عراق را زد که توپ به بیرون رفت.‬

پنالتی دوم ایران مرتضی پورعلی گنجی زد.‬ضربه او تبدیل به گل شد‬.

پنالتی دوم عراق را خمیس سلیم زد‬.ضربه او تبدیل به گل شد‬.

جواد نکونام پنالتی سوم ایران را زد و ضربه او هم تبدیل به گل شد‬.

پنالتی سوم عراق را ضرغام اسماعیل زد‬.ضربه او تبدیل به گل شد‬.

پنالتی چهارم ایران را سیدجلال حسینی زد‬ و ضربه او تبدیل به گل شد‬.

پنالتی چهارم عراق را یونس عدنان زد‬ و تبدیل به گل شد.

پنالتی پنجم ایران را ووریا غفوری زد‬ و تبدیل به گل شد.

پنالتی پنجم عراق را یونس محمود زد‬ و تبدیل به گل کرد. ضربه او یک چیپ زیبا بود.

پنالتی ششم ایران را علیرضا جهانبخش زد‬ که گل شد.

پنالتی ششم عراق را یاسر قاسم  تبدیل به گل کرد‬.

پنالتی هفتم ایران را تیموریان زد‬ و به گل تبدیل کرد که البته بعد از گل هم پای او گرفت.

پنالتی هفتم عراق مروان حسین‬ زد‬ که این ضربه هم تبدیل به گل کرد.

پنالتی هشتم ایران وحید امیری زد‬ که به این ضربه به تیر دروازه برخورد کرد.

پنالتی هشتم عراق را سالم شاکر زد‬ که تبدیل به گل شد و عراق به نیمه نهایی این دوره صعود کرد و ایران از صعود بازماند.

ما باز هم در مرحله یک چهارم نهایی اوت شدیم.

بنجامین ویلیامز استرالیایی داور مسابقه بود.

عراق با این پیروزی باید ۷۲ ساعت آینده به دیدار کره جنوبی برود.

]]>
http://sport.netsit.ir/?feed=rss2&p=425 0
عکس بازی فوتبال ایران مقابل امارات http://sport.netsit.ir/?p=421 http://sport.netsit.ir/?p=421#comments Mon, 19 Jan 2015 13:31:18 +0000 http://sport.netsit.ir/?p=421 گزارش تصویری پیروزی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران مقابل امارات متحده عربی در جام ملت های آسیای ۲۰۱۵ استرالیا

عکس پیروزی یک بر صفر ایران مقابل امارات

-0001844907707_ghiti

عکس پیروزی ایران مقابل امارات

 -0001844907692_ghiti
 عکس پیروزی ایران مقابل امارات
-0001844907693_ghiti
عکس پیروزی ایران مقابل امارات
-0001844907694_ghiti
عکس پیروزی ایران مقابل امارات
-0001844907695_ghiti
عکس پیروزی ایران مقابل امارات
-0001844907696_ghiti
عکس پیروزی ایران مقابل امارات
-0001844907697_ghiti
عکس پیروزی ایران مقابل امارات
-0001844907698_ghiti
عکس پیروزی ایران مقابل امارات
-0001844907699_ghiti
عکس پیروزی ایران مقابل امارات
-0001844907700_ghiti
عکس پیروزی ایران مقابل امارات
-0001844907701_ghiti
عکس پیروزی ایران مقابل امارات
-0001844907702_ghiti
عکس پیروزی ایران مقابل امارات
-0001844907703_ghiti
عکس پیروزی ایران مقابل امارات
-0001844907704_ghiti
عکس پیروزی ایران مقابل امارات
-0001844907705_ghiti
عکس پیروزی ایران مقابل امارات
-0001844907706_ghiti
عکس پیروزی ایران مقابل امارات
]]>
http://sport.netsit.ir/?feed=rss2&p=421 0
والیبال ایران طلایی شد؛ تحقق آرزوی ۵۶ ساله http://sport.netsit.ir/?p=410 http://sport.netsit.ir/?p=410#comments Fri, 03 Oct 2014 21:14:09 +0000 http://sport.netsit.ir/?p=410
والیبال ایران طلایی شد؛ تحقق آرزوی ۵۶ ساله/ جای معدنی خالی

تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی خود در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ برابر ژاپن پیروز شد و مقام قهرمانی را کسب کرد.

13930425000683_PhotoA

تیم ملی والیبال ایران امروز در آخرین دیدار خود در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون برابر ژاپن قرار گرفت و با نتیجه ۳ بر یک ( ۲۸ – ۲۶ ، ۲۳ – ۲۵، ۲۵ – ۱۹، ۲۵ – ۱۹) برابر حریف خود به پیروزی رسید. شاگردان کواچ با این نتیجه طلسم‌شکنی کرده و سرانجام مدال طلای بازی‌های آسیایی را هم به جمع افتخارات آسیایی خود اضافه کردند.

چهار سال پیش در چنین روزی در حالی که تیم ایران به عنوان اولین بخت قهرمانی رشته والیبال در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ گوانجو به حساب می‌آمد، این ژاپنی‌ها بودند که با پیروزی ۳ بر صفر در عین نا باوری مدال طلای این رقابت‌ها را از آن خود کردند. مهمترین چیزی که بازیکنان ایران امروز و در آخرین دیدار خود به آن می‌اندیشیدند، خوشنودی روح «حسین معدنی» با کسب مقام قهرمانی هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی اینچئون بود تا آرزوی ۵۶ ساله والیبال ایران تحقق یابد.

امروز مردان والیبال ایران در حالی آخرین مسابقه خود را برای تیم ملی در سال ۹۳ برگزار کردند که حدود ۴۰ روز پیش برای شرکت در رقابت‌های قهرمانی جهان عازم لهستان شدند و در آن مسابقات خوش درخشیدند. پس از آن مردان والیبال ایران مستقیماً راهی اینچئون کره‌جنوبی شدند و آخرین ماموریت ملی خود را برای کسب مدال طلا؛ تنها مدال جامانده آسیایی خود انجام دادند و آخرین مسابقه سال ۹۳ را به بهترین وجه ممکن به پایان رساندند.

شاگردان کواچ امروز این فرصت را پیدا کردند انتقام شکست ناباورانه فینال ۲۰۱۰ را در فینال ۲۰۱۴ از ژاپنی‌ها بگیرند و به اولین مدال طلای بازی‌های آسیایی خود در تاریخ والیبال دست پیدا کنند و پس از ثبت مقام چهارم لیگ جهانی و ششم قهرمانی جهان در تاریخ، آخرین مقام تاریخی خود را در اینچئون به دست آورند.

تیم ملی والیبال ایران در این رقابت‌ها با وجود خستگی روحی و جسمی زیاد، با کسب هفت پیروزی قاطع پی‌درپی برابر هنگ‌کنگ، هند، مالدیو، قطر، کره‌جنوبی، کویت و چین و واگذار کردن تنها یک ست به کره‌جنوبی میزبان با اقتدار کامل به فینال رقابت‌های والیبال بازهای آسیایی راه پیدا کرده بود.

مردان والیبال ایران در حالی به مصاف ژاپن رفتند که دو عنوان قهرمانی در قاره کهن (۲۰۱۱ و ۲۰۱۳)، رتبه نهمی لیگ جهانی سال ۲۰۱۳ و رتبه چهارمی لیگ جهانی سال ۲۰۱۴ و مقام ششمی مسابقات والیبال قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۴ را در پرونده کاری خود در این چهار سال ثبت کرده‌اند.

دیدار رده‌بندی مسابقات والیبال بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون بین تیم‌های کره‌جنوبی و چین برگزاری شد که در این مسابقه کره‌جنوبیِ میزبان توانست بر حریف خود غلبه کند. شاگردان پارک کی‌وون، سرمربی کره‌جنوبی در ست نخست این مسابقه ۲۵ بر ۲۰ مغلوب چین شدند، اما در ست‌های دوم تا چهارم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۲۰، ۲۵ بر ۱۳ و ۲۵ بر ۲۲ به پیروزی رسیدند تا مدال برنز این رقابت‌ها را کسب کنند.

]]>
http://sport.netsit.ir/?feed=rss2&p=410 0
شکست خانگی پرسپولیس مقابل تراکتورسازی http://sport.netsit.ir/?p=386 http://sport.netsit.ir/?p=386#comments Fri, 05 Sep 2014 16:21:06 +0000 http://sport.netsit.ir/?p=386
شکست خانگی پرسپولیس مقابل تراکتورسازی/ تعویض‌های دایی برای تیم خطیبی

تیم فوتبال پرسپولیس در ورزشگاه آزادی مقابل تراکتورسازی سومین شکست این فصل خود را متحمل شد.

شکست خانگی پرسپولیس مقابل تراکتورسازی/ تعویض‌های دایی برای تیم خطیبی

      تیم فوتبال پرسپولیس از ساعت ۱۸ و ۵۰ دقیقه در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم تراکتورسازی تبریز رفت که  بازی با نتیجه ۳ بر یک به سود تراکتورسازی به پایان رسید. سرخ‌پوشان تبریزی با این برد ۱۶ امتیازی شد و به رده دوم جدول صعود کرد تا در فاصله دو امتیازی استقلال صدرنشین قرار بگیرد.

در دقیقه ۱۵ خطرناک‌ترین موقعیت بازی رقم خورد و محمد عباس‌زاده در محوطه جریمه تراکتورسازی صاحب توپ شد که حامد لک توپ او رامهار کرد.

بازی دو تیم تا دقیقه ۲۵ سرد و کسل کننده و خواب آور دنبال شد و توپ بیشتر در میانه زمین جریان داشت و مدام بازیکنان دو تیم به دلیل مصدومیت به زمین می‌افتادند.

بعد از این دقیقه بازی کمی بهتر شد و در دقیقه  ۳۸ پرتاب بلند اوت در داخل محوطه جریمه به محسن بنگر رسید که او با یک ضربه سر دروازه تراکتورسازی را باز کرد.

نیمه دوم اما بازی سرعتی و زیبا آغاز شد.

در دقیقه ۴۷ محسن دلیر با سوشا مکانی در موقعیت تک به تک قرار گرفت که دروازه‌بان پرسپولیس ضربه مهاجم تراکتورسازی را مهار کرد.

در دقیقه ۵۰ ضربه سر عباس‌زاده را حامد لک مهار کرد و توپ برگشتی را هم حقیقی با بی‌دقتی به بالای دروازه تراکتوسازی زد.

در دقیقه ۵۳ حامد لک در حالیکه از دروازه‌اش بیرون آمده بود بیرون از محوطه جریمه توپ را از مهدی طارمی مهاجم پرسپولیس گرفت در این صحنه علی دایی به شدت به داور اعتراض کرد و معتقد بود داور باید خطای دروازه‌بان تیم تراکتورسازی را اعلام می‌کرده است.

در دقیقه ۶۴ امید عالیشاه در موقعیت تک به تک با حامد لک قرار گرفت اما ضربه سر او را دروازه‌بان تراکتورسازی مهار کرد.

در دقیقه ۶۸ مهدی طارمی هم با دروازه‌بان تراکتورسازی در موقعیت تک به تک قرار گرفت اما لک ضربه او را هم مهار کرد.

در دقیقه ۶۹ با یک گل به خودی بازی مساوی شد و سانتر ارسالی سامان نریمان جهان روی دروازه پرسپولیس محسن بنگر به اشتباه وارد دروازه تیم خودی کرد تا او هر دو گل بازی را به ثمر برساند.

در دقیقه ۷۵ کرنر ارسالی پرسپولیس روی دروازه تراکتورسازی را اومانیا با ضربه سر زد که توپ او با اختلاف کمی از کنار دروازه تراکتورسازی به بیرون رفت.

در دقیقه ۸۴ شوت افشین اسماعیل‌زاده از درون محوطه جریمه به تیرک افقی دروازه‌‌ تراکتورسازی برخورد کرد تا آه از نهاد پرسپولیسی‌ها بلند شود.

در دقیقه ۸۶ پاس عمقی نریمان جهان در محوطه جریمه به ادینهو رسید تا شوت او درون دروازه پرسپولیس قرار بگیرد و سرخپوشان تبریزی از پرسپولیس پیش بیفتند.

در دقیقه ۹۰+۲ سامان نریمان جهان با یک شوت گل سوم تراکتورسازی را به زیبایی به ثمر رساند و بعد از عبور از دو مدافع با یک شوت سومین گل سرخپوشان تبریزی را به ثمر رساند.

در دقیقه ۹۰+۴ ضربه کاشته حمید علی عسگر از روی دروازه تراکتورسازی به بیرون رفت.

احمد صالحی داور مسابقه به خالد شفیعی، محسن دلیر و مهدی کیانی از تراکتورسازی و محسن بنگر از پرسپولیس کارت زرد نشان داد.

پرسپولیس با این شکست خانگی ۸ امتیازی باقی ماند. این سومین باخت پرسپولیس در این فصل است.

*ترکیب پرسپولیس:

سوشا مکانی، محسن بنگر، اومانیا، میثم حسینی، حسین ماهینی، رضا حقیقی ، احمد نورالهی، امید عالیشاه( از دقیقه ۷۱ حمید علی‌عسگر)، محمد نوری( از دقیقه ۶۷ افشین اسماعیل‌زاده)، مهدی طارمی، محمد عباس‌زاده

سرمربی: علی دایی

*ترکیب تراکتورسازی:

حامد لک، خالد شفیعی، حبیب گردانی، احمد آل نعمه( از دقیقه ۴۶ میرهانی هاشمی)، محمد ایران پوریان، احمد کامدار، سامان نریمان جهان، مهدی کیانی، فرشاد احمدزاده، محسن دلیر و ادینهو

سرمربی: رسول خطیبی

]]> http://sport.netsit.ir/?feed=rss2&p=386 0